در راه کانادا

اقدامات اولیه

ما مدارکی که فرستادیم اینا بود : ترجمه دیپلم و لیسانس خودم و همسرم.ترجمه گواهی اشتغال همسرم. ترجمه عقدنامه و یه موجودی ١٠ میلیون تومانی و ۵٠٠ دلار برای دولت. چند تا نکته رو باید توضیح بدم. اولا مدرک لیسانس رو باید ببرید سازمان مرکزی تا تایید کنن و بعد ببرید برای ترجمه. ثانیا بعضی از دارالترجمه ها بیخودی یه زمان زیادی رو تلف میکنن این دارالترجمه که ما رفتیم ۴ روزه همه مدارکو با تایید دادگستری تحویلمون داد . یادتون نره همه ترجمه ها باید تاییدیه دادگستری رو د باشن تا معتبر باشن که خود دارالترجمه ها اینو میدونن و انجام میدن. حواستون هم باشه که ترجمه ها گرون نمی شه نهایت ۵٠-۶٠ هزار تومان. برای گرفتن موجودی هم ما ١٠ میلیون رو امروز به حساب ریختیم فردا موجودی گرفتیم و حساب رو خالی کردیم. لازم نیست پول تو حساب بمونه فقط یه موجودی بگیرید کافیه.

یه نکته دیگه هم اینه که من سابقه کاری که بیمه برام رد بشه نداشتم و مهم هم اینه که بیمه رد شده باشه گرنه همه میتونن از یه آشنایی سابقه کار جور کنن. البته من چون اقدام کننده اصلی نبودم و همسرم اصلی هستن زیاد تاثیر نداشت (البته داشتنش خوبه ولی خیلی امتیاز از دست نمی دیم). همون جور هم که گفتم ما وکیل داریم که چون از بستگان هم هستن و کار چند نفر از اقوام رو هم قبلا انجام دادن خیالمون راحته.

تمام دوستان واقوام ما که برای کبک اقدام کردن ١ ساله کارشون درست شده. یه نکته مهم رو هم بگم کسانی که ١-٢ ماه قبل از پایان سال فایل نامبر میگیرن تا قبل از پایان سال میرن برای مصاحبه چون دولت میخواد پرونده های سال رو ببنده. برای کسانی که عجله دارن خیلی خوبه چون زمان مصاحبه بعد از فایل نامبر تقریبا ۵-۶ ماه میشه . من ٢ تا از دوستان و یکی از بستگان که ۵/١ پیش فایل نامبر گرفتن هفته دیگه دارن میرن برای مصاحبه...

فقط یه چیزی که منو خیلی اذیت میکنه اینه که نمی دونم چرا بین کسانی که برای فدرال اقدام کردن و اونایی که برای کبک  یه کرکری عجیبی درگرفته. فدرالی ها اصرار دارن بگن که فدرال خیلی سریعتره و کبکی ها هم همینطور و این یه انرژی منفی به طرفین میده. اشالله که همه کارشون زود درست بشه ولی به جای اینکه دائم بخوایم همدیگرو به دلهره بندازیم برای هم دعا کنیم بهتره. یه جایی خوندم یه آقایی با صراحت گفته بودن که نظر همه اشتباه و ۶ ماه تا ١ سال بیشتر برای فدرال طول نمی کشه. اشالله که این آقا زودتر از این زمان کارشون درست بشه ولی منم خیلی ها رو میشناسم که از کبک سریعتر رفتن یا ٢-٣ ساله به هوای همین حرفا گیر فدرال هستن. پرونده ها متفاوته و نباید عین یه وکیل خبره نظر بدیم. تورو خدا بیاین یه کم به جای اثبات خودمون به هم کمک کنیم.(آخییییییی خالی شدم)

ما که همچنان منتظر فایل نامبر هستیم البته هنوز یک ماه نمیشه که مدارکو ارسال کردیم. امیدوارم که هر چه زودتر از این مرحله بگذریم.

دیگه چیز خاصی به نظرم نمی رسه. باز اگه چیز خاصی به ذهنم رسید میام و مینویسم.

نویسنده : بهار : ۱٠:٠۸ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱٦ آذر ،۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم